Přijďte si v Králíkách zkusit nejrycheji se rozvíjející sport nejen v České Republice.

A to ZDARMA!

Discgolf je moderní pohybová aktivita úplně pro každého. Nezáleží jestli jste žena nebo muž, jestli jste dítě, dospělý nebo důchodce, nezáleží na tom, jestli běháte maratony nebo jestli Vás sport nikdy netáhnul. Discgolf chytne prostě každého. Vše co potřebujete je jeden discgolfový disk (pro každého hráče), který Vám rádi zapůjčíme, pevnou sportovní obuv a ideálně partu kamarádů nebo rodinných příslušníků. Stejně tak můžete hrát ve dvou nebo i sami.

Pravidla

Cílem discgolfu jako hry je zahrát hřiště od začátku až do konce s co nejmenším počtem hodů diskem. Hráč, který zahraje dané kolo nebo kola s nejmenším počtem hodů v součtu s trestnými hody, se stává vítězem. Hra na každé jamce začíná na výhozišti a končí u cíle (koše). Poté, co hráč uskuteční hod z výhoziště, je každý následující hod uskutečněn z místa, kde disk přešel do klidové pozice. Po dohrání jamky pokračuje hráč na výhoziště následující jamky až do odehrání všech jamek. Discgolfová hřiště se obvykle nacházejí v zalesněných oblastech nebo jejich blízkosti, v různorodém terénu, který poskytuje přírodní překážky pro letovou dráhu disku. Tyto přírodní překážky jsou nedílnou součástí hry a hráč je nesmí žádným způsobem upravovat za účelem snížení náročnosti jamky. Hráči musí hřiště hrát v takové podobě, v jaké se nachází, a hrát diskem z místa, na kterém leží, pokud není pravidly dovoleno jinak.

Na letošní rok plánujeme spoustu akcí pro začátečníky, takže pokud si discgolf chcete vyzkoušet, napište nám na facebookové stránce “DGC Wild Eagles”, nebo zavolejte na číslo 725 759 769. Rádi se s vámi na hřišti potkáme, vybavení zapůjčíme, seznámíme s pravidly a naučíme základní hody.