Akademie Wild Eagles

Představjeme vám Akademii Wild Eagles v Králíkách. Naučte se discgolf, nejprogresivněji se rozvíjející sport v České republice. Discgolf je sportem úplně pro každého, ke hře vám stačí jeden discgolfový disc, můžete ho hrát sami nebo s partou kamarádů. Klub Wild Eagles pořádá discgolfový kroužek pod hlavičkou ZŠ v Králíkách. Naši trenéři ve svých kategoriích patří ke špičce českého discgolfu.

Rádi přivítáme nové členy.

Historie discgolfu

     Historie discgolfu začala vynálezem létajícího talíře neboli frisbee. Američan Ed Headrick si tento vynález nechal patentovat v roce 1966 a když v roce 1975 vynalezl záchytný koš, byla éra discgolfu odstartována. V minulém století se discgolf rozvíjel zejména v USA. Začátkem 21. století se discgolf šíří přes Skandinávii do celé Evropy. Dnes se již hraje na celém světě a světová discgolfová organizace PDGA má již přes sto tisíc členů. Sem patří i hráči našeho klubu.

Pravidla discgolfu

      Cílem discgolfu jako hry je zahrát hřiště od začátku až do konce s co nejmenším počtem hodů diskem. Hráč, který zahraje dané kolo nebo kola s nejmenším počtem hodů v součtu s trestnými hody, se stává vítězem.

     Hra na každé jamce začíná na výhozišti a končí u cíle (koše). Poté, co hráč uskuteční hod z výhoziště, je každý následující hod uskutečněn z místa, kde disk přešel do klidové pozice. Po dohrání jamky pokračuje hráč na výhoziště následující jamky až do odehrání všech jamek. Discgolfová hřiště se obvykle nacházejí v zalesněných oblastech nebo jejich blízkosti, v různorodém terénu, který poskytuje přírodní překážky pro letovou dráhu disku. Tyto přírodní překážky jsou nedílnou součástí hry a hráč je nesmí žádným způsobem upravovat za účelem snížení náročnosti jamky. Hráči musí hřiště hrát v takové podobě, v jaké se nachází, a hrát diskem z místa, na kterém leží, pokud není pravidly dovoleno jinak.

Podívejte se na krátké video znázorňující discgolf na té nejvyšší úrovni:

Mgr. Karel Hlava

Šéftrenér Akademie WE

  • Aprobovaný pedagog tělesné výchovy
  • Držitel licence trenéra discgolfu
  • 2x mistr ČR v discgolfu
  • Bývalý člen reprezentace ČR

Často kladené otázky

Změněný obsah patří sem. Klikněte na tlačítko úprav ke změně textu