DiscGolf Králíky - stačí pouze disky, které vám ZDARMA půjčíme

CO JE TO DISCGOLF?

Discgolf je moderní pohybová aktivita úplně pro každého. Nezáleží jestli jste žena nebo muž, jestli jste dítě, dospělý nebo důchodce. Nezáleží na tom, jestli běháte maratony nebo jestli Vás sport nikdy netáhnul. Discgolf chytne prostě každého. Vše co potřebujete je jeden discgolfový disk (pro každého hráče), který Vám rádi zapůjčíme, pevnou sportovní obuv a ideálně partu kamarádů nebo rodinných příslušníků. Stejně tak můžete hrát ve dvou nebo i sami.

PRAVIDLA DISCGOLFU

Cílem discgolfu jako hry je zahrát hřiště od začátku až do konce s co nejmenším počtem hodů diskem. Hráč, který zahraje dané kolo nebo kola s nejmenším počtem hodů v součtu s trestnými hody, se stává vítězem. Hra na každé jamce začíná na výhozišti a končí u cíle (koše). Poté, co hráč uskuteční hod z výhoziště, je každý následující hod uskutečněn z místa, kde disk přešel do klidové pozice. Po dohrání jamky pokračuje hráč na výhoziště následující jamky až do odehrání všech jamek. Discgolfová hřiště se obvykle nacházejí v zalesněných oblastech nebo jejich blízkosti, v různorodém terénu, který poskytuje přírodní překážky pro letovou dráhu disku. Tyto přírodní překážky jsou nedílnou součástí hry a hráč je nesmí žádným způsobem upravovat za účelem snížení náročnosti jamky. Hráči musí hřiště hrát v takové podobě, v jaké se nachází, a hrát diskem z místa, na kterém leží, pokud není pravidly dovoleno jinak.

DGC Wild Eagles

Discgolfový klub Wild Eagles je zapsaným spolkem, který se snaží vést mládež ke zdravému životnímu stylu skrze tento skvělý sport.

DiscGolfPark Králíky

Naše domácí hřiště se nachází v Králíkách. Pravidelně na něm pořádáme turnaje a staráme se o jeho údržbu. Vstup je naprosto ZDARMA.

DGC Wild Eagles

Nabízíme vám náhled na časovou osu, která znázorňuje největší úspěchny a milníky našeho klubu od roku 2014 až do současnosti

Ozvěte se nám

Naším cílem a zásadou je šířit povědomí discgolfu. Pokud budete mít jakékoliv otázky, neváhejte se ozvat, možností je spousta.